Find netværk og klynger

Ingen fundet
  1. Agro Business Park
    (Energi)
    Niels Pedersens Alle 2
    8830 Tjele
  2. BigScience.dk
    (Produktionsteknologi, materialer og design)
    Gregersensvej 7
    2630 Taastrup
  3. Biopeople
    (Sundhed/Medico)
    Universitetsparken 2
    2100 København
  4. BrainsBusiness
    (Informations- og kommunikationsteknologi)
    Boulevarden 13
    9000 Aalborg
  5. Censec
    (Produktionsteknologi, materialer og design)
    N.O. Hansens Vej 4
    7470 Karup
  6. CLEAN - København
    (Mljø)
    Vesterbrogade 1E
    1620 København V.
  7. CLEAN - Middelfart
    (Mljø)
    Industrivej 3a
    5500 Middelfart
  8. CLEAN - Sønderborg
    (Energi)
    Alsion 2
    6400 Sønderborg
  9. CLEAN - Århus
    (Energi)
    Inge Lehmann Gade 10
    8000 Århus C
  10. Copenhagen FinTech
    (Service)
    Applebys Plads 7
    1411 København K
  11. D2i – Design to innovate
    (Produktionsteknologi, materialer og design)
    Ågade 10
    6000 Kolding
  12. DAMRC - Danish Advanced Manufacturing and Research Center
    (Produktionsteknologi, materialer og design)
    Sandagervej 10
    7400 Herning
  13. Danish Food Cluster
    (Fødevarer)
    Agro Food Park 13
    8200 Århus N
  14. Danish Sound Network
    (Informations- og kommunikationsteknologi)
    Peter Bangs Vej 17
    7600 Struer
  15. Dansk Materiale Netværk
    (Produktionsteknologi, materialer og design)
    Niels Bohrs Vej 6
    6700 Esbjerg
  16. Energy Innovation Cluster
    (Energi)
    Kanalen 1
    6700 Esbjerg
  17. Fyns Maritime Klynge
    (Transport)
    Graaesvej 27
    5700 Svendborg
  18. Gate 21
    (Mljø)
    Vognporten 2
    2620 Albertslund
  19. House of Energy
    (Energi)
    Boulevarden 13
    9000 Aalborg
  20. INBIOM - Innovationsnetværket for Bioressourcer
    (Energi)
    Niels Pedersens Alle 2
    8830 Tjele
  21. INBIOM - Sjælland
    (Energi)
    Alleen 15
    4180 Sorø
  22. InfinIT - København
    (Informations- og kommunikationsteknologi)
    Rued Langgaards Vej 7, 5b
    2300 København S
  23. InfinIT - Aalborg
    (Informations- og kommunikationsteknologi)
    Selma Lagerlöfs Vej 300
    9220 Aalborg Ø
  24. InnoBYG
    (Byggeri)
    Gregersensvej 3
    2630 Taastrup
  25. Inno-MT - Innovationsnetværk for Miljøteknologi
    (Mljø)
    Vesterbrogade 1E
    1620 København V
  26. Inno-SE Innovationsnetværk Smart Energy
    (Energi)
    c/o CLEAN
    Alsion 2
    6400 Sønderborg
  27. Innovationsnetværket Danish Food Innovation
    (Fødevarer)
    Agro Food Park 13
    8200 Aarhus N
  28. Innovationsnetværket Danish Healthtech
    (Sundhed/Medico)
  29. Innovationsnetværket for Fremtidens Produktion
    (Produktionsteknologi, materialer og design)
    Vesterbrogade 1E
    Blok D, 2. sal
    1620 København V
  30. Innovationsnetværket for sikkerhed
    (Produktionsteknologi, materialer og design)
    N.O. Hansens Vej 4,
    7470 Karup
  31. Innovationsnetværket Lifestyle & Design Cluster - Herning
    (Produktionsteknologi, materialer og design)
    Birk Centerpark 38
    7400 Herning
  32. Innovationsnetværket Lifestyle & Design Cluster - København
    (Produktionsteknologi, materialer og design)
    Philip de Langes Allé 10
    1435 København K
  33. Interactive Denmark i vest
    (Oplevelsesøkonomi og turisme)
    Filmbyen
    8000 Aarhus
  34. Interactive Denmark i øst
    (Oplevelsesøkonomi og turisme)
    Bernhard Bangs Allé 25
    2000 Frederiksberg
  35. Invio - Innovationsnetværk for Oplevelsesøkonomi
    (Oplevelsesøkonomi og turisme)
    Teglgårdsplads 1
    Rendsburggade 14
    9000 Aalborg
  36. MADE – Manufacturing Academy of Denmark
    (Produktionsteknologi, materialer og design)
    Vesterbrogade 1E
    blok D, 2. sal
    1620 København V
  37. MARCOD
    (Transport)
    Silovej 8
    9900 Frederikshavn
  38. Maritime Development Center
    (Transport)
    Amaliegade
    1256 København K
  39. Medicon Valley Alliance
    (Sundhed/Medico)
    Arne Jacobsens Alle 15
    2300 Ørestad
  40. MTIC
    (Sundhed/Medico)
    Tueager
    8200 Aarhus
  41. Nordjysk FødevareErhverv
    (Fødevarer)
    Niels Jernes Vej 10
    9220 Aalborg
  42. Odense Robotics
    (Produktionsteknologi, materialer og design)
    Forskerparken 10
    5230 Odense M
  43. RoboCluster
    (Produktionsteknologi, materialer og design)
    Niels Bohrs Allé 1
    5230 Odense M
  44. SmartLog
    (Transport)
    Boulevarden 13
    9000 Aalborg
  45. The Animation Workshop
    (Informations- og kommunikationsteknologi)
    Kasernevej 5
    8800 Viborg
  46. Transportens Innovationsnetværk
    (Transport)
    Amaliegade 33, 2. sal
    1256 København K
  47. UAS Denmark
    (Transport)
    Lufthavnvej
    5270 Odense N
  48. Vand i byer
    (Mljø)
    Anker Engelundsvej 1
    2800 Kgs. Lyngby
  49. VIFU - Videncenter for fødevareudvikling
    (Fødevarer)
    Nupark 47
    7500 Holstebro
  50. Welfare Tech
    (Sundhed/Medico)
    Forskerparken 10
    5230 Odense M

Cluster Excellence Denmark | Havnen 66, Lemvig | Admiralgade 15, 2., Kbh K.| info@clusterexcellencedenmark.dk